n00048815-t
وقتی پرچم سفید بلند می‌شود

تغییر استراتژی جریان رادیکال اصلاح طلب در مواجهه با «غلامی»

در حالی که به نظر می‌رسد طی یکی دو روز آینده، گزینه مورد نظر دولت برای تصدی وزارت پر حاشیه‌ی علوم، برای گرفتن رای اعتماد نمایندگان ملت به مجلس معرفی شود، تغییر موضع جالب جریان رادیکال اصلاح طلبان، در واکنش به قطعی شدن این گزینه، جالب به نظر می‌رسد.

گرارش

جزئیات جدید نقل‌وانتقال دانشجویان دختر

یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های هر دانشجو به‌ویژه دانشجویان دختر در زمان کنکور این است که بتوانند در شهر خود تحصیل کرده و نیازی به مهاجرت به سایر شهرها برای ادامه تحصیل نداشته باشند.

مقاله‌ام را در مجله پولی چاپ کنم یا در مجله رایگان؟

استادان مجرب و دانشجویان و محققان نخبه، هیچ وقت بابت چاپ مقاله خود پولی را پرداخت نمی‌کنند. اصلا چه معنی دارد که شما زحمت بکشید مقاله را نگارش کنید، سپس دو دستی آن‌ را تقدیم سردبیر مجله نمایید و همچنان پول هم بدهید!

به بهانه جذب دختر آقای نماینده در وزارت نفت

شرط لازم و کافی برای استخدام؛‌ دکتری، رشته تحصیلی یا ژن خوب؟

چندی پیش بود که وزارت نفت، دختر نماینده مجلس آمل را به استخدام رسمی این وزارتخانه درآورد و بیژن زنگنه نیز در دفاع از اقدام وزارتخانه متبوع خود در تماس تلفنی در برنامه زنده تلویزیونی شبکه سه سیما عنوان کرد ....

سیده سکینه قربی

ترامپ چه می‌خواهد؟

آیا اروپا آمریکا را رها می‌کند؟ دولت مردان ما نباید دچار اشتباه محاسباتی جدید شوند و مانند آنچه در گذشته میان ترامپ و اوبامابا تفاوت دیدگاه غلطی را می‎پنداشتند هم اکنون میان اروپا و آمریکا تفاوت قائل شوند. متاسفانه پس از برجام هیات‌های اقتصادی زیادی به ایران آمدند که از آن‌ها جز چند قرارداد خودرویی و نفتی البته به نفع طرف خارجی چیزی عاید مملکت نشد.

فرصت بی‌نظیر جریان دانشجویی

انقلاب اسلامی ایران چهارمین دهه از حیات خود را در حالی به پایان می‌رساند که شاهد کنار رفتن تدریجی مدیران و کارگزاران نسل اول و دوم خود است و از سویی با توجه به سرعت تحولات و نیازهای اداره یک حکومت اسلامی کارآمد، ضروری است که نسل جدیدی از نخبگان از نسل سوم و چهارم این انقلاب به سرعت آماده حضور در عرصه‌های مدیریتی شوند

چگونه یک کانال موفق دانشجویی داشته باشیم؟

این روزها شبکه‌های اجتماعی را می‌توان بی‌رقیب‌ترین مرجع رسانه‌ای برای رساندن پیام به دیگران دانست؛ شبکه‌هایی که طی سالیان اخیر رشد خیره‌کننده‌ای به‌خصوص در ایران داشته‌اند و آمارهای رسمی و غیررسمی از فاصله گرفتن «چندین کیلومتری» این شبکه‌ها از دیگر قالب‌های رسانه‌ای چون روزنامه‌ها، پایگاه‌های خبری، پیامک و... خبر می‌دهند.

چرا «دانشگاه» نمی‌خواهیم؟

پدیده «بی‌توجهی مزمن و عمیق ما به دانشگاه» علل گوناگونی دارد؛ اولا از نگاه فلسفی عدم‌محوریت علم و عقلانیت در زندگی شخصی و ذهنیت عمومی جامعه ماست. ما علم را برای توجیه رفتار و تصمیمات خود می‌خواهیم نه منشا و شاخص تصمیمات و رفتارهای خود.

نگاهی به قابلیت جدید سیستم جامع گلستان

تغییری که خیلی دیر اتفاق افتاد

سیستم جامع گلستان یکی از همان سامانه‌های دانشگاهی است که بسیاری از دانشگاه‌های کشور از قبیل پیام نور، شهید بهشتی، علم و صنعت ایران، بیرجند، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، تربیت مدرس و... از آن برای انجام کارهایی از قبیل انتخاب‌واحد، حذف و اضافه درس، واریز شهریه و... استفاده می‌کنند

اعتراض دانشجویان به افزایش ناگهانی نرخ اجاره‌بهای خوابگاه‌های علوم پزشکی

اتاق یک میلیون تومانی با وام 600 هزارتومانی

دوهفته پیش بود که نرخ اجاره‌‌بهای خوابگاه‌های دانشجویی وزارت بهداشت از سوی صندوق رفاه دانشجویان ابلاغ شد. بر اساس این ابلاغیه اجاره‌بهای اتاق‌های ۶ نفره ۶۰ هزار تومان، پنج نفره ۷۵ هزار تومان، چهار نفره ۱۰۰ هزار تومان و هزینه اتاق‌های سه نفره ۱۲۰ هزار تومان تعیین شده است.

نرم‌افزارهایی که به دانشجو در حوزه رفرنس‌دهی کمک می‌کند

قطعا همه دانشجویان وقتی به مقطع کارشناسی‌ارشد و تحصیلات تکمیلی می‌رسند باید به فکر پایان‌نامه و به تبع آن مقاله‌نویسی باشند؛ البته پیش از نوشتن پایان‌نامه و مقاله دانشجویان باید با نحوه نگارش آنها آشنا باشند.

در ویرایش جدید منشور حقوق دانشجویی منتشر شد

جزئیات جدید حقوق سیاسی دانشجویان از نگاه وزارت علوم

«منشور حقوق دانشجویی» اخیرا توسط معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت علوم با هدف آگاه شدن دانشجویان از حقوق خود به دانشگاه‌ها ابلاغ شد. این منشور از ۶ فصل و ۶۸ ماده تشکیل شده است که فصل چهارم آن به حقوق سیاسی دانشجویان اختصاص دارد.

نگاهی به افزایش اجاره‌بهای خوابگاه‌های دانشگاه‌های پزشکی

به یک سرپناه زیستن با قیمت غیرنجومی نیازمندیم!

اخیرا با ابلاغ بخشنامه‌ای، صندوق رفاه دانشجویان نرخ اجاره‌بهای خوابگاه‌های دانشجویی وزارت بهداشت را اعلام کرد که مطابق این ابلاغ هزینه ماهیانه اتاق‌های ۶ نفره ۶۰ هزار تومان، پنج نفره ۷۵ هزار تومان، چهار نفره ۱۰۰ هزار تومان و هزینه اتاق‌های سه نفره نیز ۱۲۰ هزار تومان تعیین شده است!

حراج صندلی پزشکی و آغوش باز برای پولدارها

با شهامت می‌گویم سهمیه‌های خاص زیادی در کلاس‌ها ایجاد کرده‌اند، اما به نظرم روش‌های دیگری هم برای تکریم مشمولان این سهمیه‌ها وجود دارد. البته جانبازان و ایثارگران بالای سر ما جا دارند و مردم باید بدانند که آنها بدون سهمیه هم رتبه‌های بالایی در دانشگاه‌ها به خود اختصاص می‌دهند.

پا به پای غربی شدن دانشگاه؛

روابط جنسی در ایران و غرب به سبک دانشگاهی

دانشگاه هاروارد در صدر دانشگاه‌های جهان-حتی در موضوع تجاوز-قرار گرفته است؛ به عبارت دیگر مسیر طی شده در زمینه آموزش و پرورش در مقابل هجمه‌های فرهنگی از یک سو و از طرف دیگر عدم ایجاد شرایط و فرهنگ مناسب ازدواج در جامعه منجر به قدم گذاری در مسیر غرب است.

چند تکنیک ساده دانشجویی

چگونه برای کار تحقیقاتی در گوگل جست‌وجو کنیم؟

این روزها گوگل و دانشجو دو امر جدانشدنی از هم هستند. به جرات می‌توان گفت امروزه تعداد زیادی از دانشجویان دیگر نگرانی بابت تکالیف حتی «سخت» استادان ندارند و بدون اینکه کوچک‌ترین زحمتی به خود بدهند، پاسخ تکلیف خود را با سرچ در صفحات وب و «گوگل» به دست می‌آورند.

آزادی بیان به سبک دولت تدبیر

صدور حکم دستگیری برای مدیرمسئول یک نشریه دانشجویی

چند وقت پیش بود که سیدضیاء هاشمی، معاون سابق فرهنگی وزارت علوم که امروز خود سرپرست این وزارتخانه است، درجشنواره نشریات دانشجویی سراسر کشور گفت: «آزادی بیان و آزادی قلم جزء اصول اساسی کار ما و دغدغه‌های نظام سیاسی جمهوری اسلامی ایران و نیز جزء مطالبات انقلاب اسلامی بوده است.»

گزارش دانشجویی از یک باج‌گیری «مدرن»

باج‌افزاری که عکس‌های عریان می‌خواهد

یکی از دانشجویان رشته علوم کامپیوتر در گزارشی از شیوع یک باج‌افراز جدید در گوشی‌های هوشمند و کامپیوترهای شخصی خبر داد.

محمد رضایتی

چرا هیات دانشجویی

یکی از کارکردهای اجتــماعـــــــی دانشگاه‌ها، ظهور و بروز دانشجویان در مجموعه‌های جمعی دانشجویی است. کانون‌ها و تشکل‌های دانشجویی، انجمن‌های علمی و هیات‌های دانشجویی ازجمله این مجموعه‌های دانشگاهی هستند که اساس فعالیت‌شان بر کارهای گروهی و جمعی بنا نهاده شده است.

عضو هیت علمی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل:

انقلاب اسلامی برگرفته از فرهنگ عاشوراست/ پرچم یا حسین رمز پیروزی انقلاب اسلامی

عضو هیت علمی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل گفت: انقلاب اسلامی ما بر گرفته از فرهنگ عاشوراست و اگر پرچم یا حسین نبود انقلاب اسلامی ایران نمی‌توانست به پیروزی برسد.

آغاز ثبت نام سیزدهمین آزمون زبان انگلیسی دانشگاه مازندران (UMET)

ثبت نام دهمین آزمون زبان انگلیسی (UMET) دانشگاه مازندران آغاز شد.


کیمیا سامانه