7 خوان دکتر شدن

با ورود به بالین به صورت رسمی اتیکت‌های منقش به لقب «دکتر» روی سینه دانشجوها نصب می‌شود. از مصائب اوایل سال ششم کشیک‌های سنگین بخش‌های ماژور مثل داخلی و زنان است. به قدری این کشیک‌ها سنگین می‌شود که عده‌ای خسته عطای کشیک دادن را به لقایش می‌بخشند.

بررسی حواشی دانشگاه‌ها در یک سال اخیر به بهانه روز پزشک؛

۹ اتفاقی که دانشجویان پزشکی را آزرده خاطر کرد +تصاویر

به بهانه روز پزشک، به بررسی حواشی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور و تجمعات و اعتراضات دانشجویی در یک سال اخیر پرداخته‌ایم و ۹ اتفاقی که در این یک سال دانشجویان پزشکی را آزرده خاطر کرد را برشمرده‌ایم.

تفاوت فاحش شهریه‌های دانشگاه‌ها؛

شهریه دوره «شبانه» مقطع کارشناسی دانشگاه‌ها +جدول

در این گزارش علاوه بر اینکه جداول شهریه‌های تصویب شده تعدادی از دانشگاه‌ها برای نوبت شبانه دوره کارشناسی در سال تحصیلی ۹۷- ۹۶ را آورده‌ایم به مقایسه این شهریه‌ها با یکدیگر پرداخته‌ایم که نکات جالبی را در پی داشت.

شهریه نجومی پردیس خودگران علوم پزشکی و دانشگاه بچه پولدارها!

به خوبی می‌توان دریافت که فعالیت پردیس‌های خودگردان علوم پزشکی تا حدود زیادی مشابه فعالیت بنگاه‌های اقتصادی است و بدیهی است که در چنین شرایطی بعد سود اقتصادی این بنگاه‌های اقتصادیِ شبهِ دانشگاه‌ در گذر زمان از سایر ابعاد آموزشی این مراکز علمی پیشی ‌می‌گیرد.

امیرحسین ملیجی

غربت از آن واژه های ناآشنای دنیای ماست

این روز ها اما یک اتفاق قلبمان را به آتش می‌کشد و رهایمان نمی کند، انگار غُصه این شهید قصه ما تمامی ندارد، محسن اولین نفری نبود که سرش را غریبانه بریدند آخرین نفر هم نخواهد بود ...

جهت اطلاع دانشجویان؛

آیا می‌دانید حقوق اساتید دانشگاه آزاد چقدر است؟ +جدول

یکی از سوالاتی که همواره ذهن دانشجویان را به خود مشغول می‌کند، درباره منافع مالی شغل‌هایی است که به عنوان گزینه آینده شغلی می‌توانند روی آن فکر کنند و دانستن حقوق یک استاد دانشگاه از جهت امکان انتخاب به عنوان شغل آینده برای یک دانشجو می‌تواند حائز اهمیت باشد.

رشته‌هایی‌که بیکار نمی‌مانند/ علوم‌انسانی پردرآمدترین برای زنان

سالانه برخی از رشته های علوم انسانی طرفداران و ورودی های بیشتری را به خود اختصاص می دهند. این موضوع در حالی است که برخی از رشته های علوم انسانی از درآمد بیشتری نسبت به محبوب ترین رشته ها برخوردارند.

ابلاغ شهریه‌های تحصیلی همه مقاطع تحصیلی؛

اینفوگرافیک:: همه چیز درباره تغییرات «شهریه» دانشگاه آزاد در سال تحصیلی جدید

بخشنامه نرخ شهریه سال تحصیلی ۹۷-۹۶ دانشگاه آزاد اسلامی اخیرا توسط فرهاد رهبر رئیس این دانشگاه به همه روسای واحدهای مراکز استان(دبیران هیات‌های امنای استانی)، روسای واحدها و مراکز آموزشی و سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شده است.

به مناسبت روز خبرنگار منتشر شد؛

با دانلود این این جزوه در کمتر از یک ساعت «خبرنگار» شوید!

در این جزوه به عناوینی همچون مقاله نویسی، نقد مطبوعات، خبرنویسی، انواع سبک‌های خبرنویسی، اصول مصاحبه، آئین‌نامه نشریات دانشجویی، گزارش نویسی، صفحه آرایی و غیره اشاره شده است که مطالعه آن به دانشجویانی که علاقه‌مند به رسانه و علی‌الخصوص خبرنویسی توصیه می‌شود.

محمدرضا حیاتی

زنگ خطر انقراض علوم انسانی در دانشگاه‌ها!

«نگرش نادرست به هدایت تحصیلی، در نظام آموزشی ما نیز رسوخ کرده و موجب ناکارآمدی در شناسایی و هدایت استعدادهای برتر شده است. دبیران علوم انسانی معمولا غیرمتخصص و غیرعلاقه‌مند به این حوزه بوده و متون آموزشی جذابیتی برای دانش‌آموز ایجاد نمی‌کند.»

اینفوگرافیک

۲۰ سوال مهم داوطلبان کنکور

۲۰ سوال مهم داوطلبان کنکور که باید پاسخش را بدانند.

تشکل‌های دانشجویی و سواستفاده احزاب سیاسی

تشکل‌های یکبار مصرف چه فایده‌ای برای احزاب دارند؟

اثربخشی دائمی و البته گریزناپذیر تشکل‌های دانشجویی در دوره‌های مختلف سیاسی، موجب نگاه‌های دست اندازانه جریان‌های خارج از دانشگاه به این تشکل‌ها شده است و این جریان‌ها در طول زمان به دنبال همراه کردن تشکل‌های دانشجویی با خود بوده اند. در این بین جریانات و احزاب سیاسی خارج از دانشگاه، بیش از بقیه جریانات، به دنبال استفاده ابزاری از دانشجویان، برای دستیابی به منافع و مطامع خود هستند.

همزمان با انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور 96؛

تحقق وعده «دانشگاه فرهنگیان» به داوطلبان کنکور سراسری 96

بدین ترتیب داوطلبان متولد اول مهر 74 به بعد می‌توانند در صورت علاقه‌مندی به حضور در دانشگاه فرهنگیان و یا دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی بدون مشکل خاصی کد مربوط به آن را در دفترچه انتخاب رشته وارد کنند تا در صورت داشتن شرایط لازم به مصاحبه این دانشگاه دعوت شوند.

تفاوت‌های جالب بین منابع درآمدی دانشگاه‌های ایرانی و خارجی

درآمدهای حاصل از دانشجویان شامل دریافت هزینه‌های شهریه و میزان دریافتی به‌واسطه تحقیقات و پروژه‌هایی است که توسط دانشجویان انجام می‌گیرد. براساس آمارهای موجود، دانشگاه هاروارد طی این سال‌ها سهم بیشتری از منابع مالی خود را از طریق انجام پروژه‌های تحقیقاتی کسب کرده است.

تغییر جزئی شیوه ارائه تسهیلات به دانشگاهیان؛

«وام عتبات دانشگاهیان» را چگونه دریافت کنیم؟ +۱۲ نکته ضروری

لازم است توجه داشته باشید که وام عتبات دانشگاهیان در دوره هفدهم کمی متفاوت‌تر از دوره‌های قبل ارائه خواهد شد و دانشگاهیان باید در این زمینه با دقت بیتری عمل کنند. ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در این زمینه دانشگاهیان را به دو گروه تقسیم کرده است.

رئیس دانشگاه آزاد مازندران:

حذف رشته‌های دانشگاه آزاد از سوی وزارت علوم نقض صریح قانون است

رئیس دانشگاه آزاد مازندران گفت: همه رشته محل‌های واحدهای استان دارای مجوز قانونی هستند و اعلام حذف رشته‌ها از سوی وزارت علوم نقض صریح قانون است.

معصومه پوراحمد

برجام، سایه جنگ و فریب ملت/ خواصی که قرار است زیر لگد دشمن بیدار شوند

وای به حال خواص و نخبگانی که زیر لگد دشمن از خواب اعتماد بی‌اندازه به دشمن با وجود روشن بودن دشمنی‌ها بیدار شوند.

برای اولین بار؛

دانشگاه مازندران در جمع صد دانشگاه موثر دنیا قرار گرفت

بر اساس اعلام پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، دانشگاه مازندران برای اولین بار در فهرست دانشگاه‌های یک درصد موثر دنیا قرار گرفت.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بابل:

شکست برجام به دلیل عدم توجه به خطوط قرمز رهبری است/ برجام بدترین توافقی بود که به لحاظ راهبردی با آمریکا داشتیم

دبیر انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: هیچکدام از خطوط قرمزی که رهبری مشخص کردند در برجام رعایت نشد اگر اجرا می‌شد امروز شاهد چنین وضعیتی نبودیم.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی مازندران:

برجام برگی دیگر از بدعهدی آمریکا را به تاریخ ایران اضافه کرد/ در مقابل ملت بایستید و غذرخواهی کنید

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی مازندران با صدور بیانیه‌ای خطاب به دولتمردان گفت: به دلخوش کردن خود به برجام برای همیشه پایان دهید که این توافق نامه برگ دیگری از بدعهدی آمریکا و نتایج دیپلماسی غیرمقتدارته را به تاریخ ایران اضافه خواهد کرد.


کیمیا سامانه