تشکل‌های یک‌بار مصرف‌ اصلاح‌طلب و ماست مال کردن عملکرد برخی از آقایان!
شناسهٔ خبر: MTc1MTM

سه شنبه - ۱۶ / آذر / ۱۳۹۵

به مناسبت 16 آذر و جنبش دانشجویی؛

تشکل‌های یک‌بار مصرف‌ اصلاح‌طلب و ماست مال کردن عملکرد برخی از آقایان!

برخی از تشکل‌ها، تشکل‌هایی هستند که در یک برهه زمانی خاص در دانشگاه‌ها تشکیل می‎شوند و هدف از این تشکل‌ها برای اهداف کوتاه مدت و بعضا بلند مدت است.

 

به گزارش نگاه آزاد،  عموما تشکلها در دانشگاه‌ها یک نهاد جریان ساز می‌باشند که هرکدام با توجه به گرایش فکری و اهدافی که دارند در دانشگاه نقش آفرینی می‌کنند.


اما برخی از تشکل‌ها، تشکل‌هایی هستند که در یک برهه زمانی خاص در دانشگاه‌ها تشکیل می‎شوند و هدف از این تشکل‌ها برای اهداف کوتاه مدت و بعضا بلند مدت است. در دولت یازدهم این روند تشکیل تشکل‌های جدید با سرعت و شدت بیشتری ایجاد شد. به طوری که در ظرف کمتر از 2 سال تقریبا تمام دانشگاه‌های سراسری و همچنین برخی دانشگاه‌های عالی و آزاد حداقل یک تشکل و بعضا در برخی دانشگاه 2 تا 3 تشکل تشکیل شدند که شاید تعداد اعضایشان به 5 نفر هم نرسد.


البته روند تشکیل این تشکل‌ها چنان شتاب زده است که حتی فرصت طراحی لوگو برای تشکل خود را ندارند و لوگوی تشکل‌های دیگر راکپی می‌کنند. حتی بعضا نام تشکل‌ها را کپی می‌کنند و یک افسار پسوند و پیشوند به آن می‌بندد که تفاوت کند. که البته تشکیل آنها برای این است تا بتوانند هوچی گری کرده و ماست مال عملکرد برخی از آقایان باشند.


نمونه بارز آن را می توان به پدیده اخیر بازداشت دکتر صادقی و لغو سخنرانی دکتر مطهری در دانشگاه به وضوح دید. که توانستند یک هیاهوی عجیبی در فضای دانشگاه ایجاد کنند و یک بیانیه ای به اسم 116 یا بیشتر تشکل کشور در سطح دانشگاه و فضای مجازی ارسال کنند تا شاید از این طریق بتوانند از برخورد قانونی که باید نسبت به یک فرد اعمال شود جلوگیری کنند.


شاید وقتی در بیانیه و یا نامه اسم 117  تشکل آورده شود، در واقع می‌تواند یک دهن‌پرکنی برای برخی نهادها باشد که پیش خود بگویند بیایید و ببینید در کشور 117 تشکل معترض شدند و پس فعلا غائله را ختم کنیم تا بعد.....


البته اگر آمار تعداد اعضای این 117 تشکل را بگیرند شاید به 117 نفر هم نرسد.


این است مهم ترین فایده یکبار مصرف‌ها .....

 

انتهای متن/*

برچسب ها:
به اشتراک بگذارید:
Top
کیمیا سامانه