رئیس دانشگاه مازندران گفت: اگر امروز ، دانشجوی بی سواد تربیت کنیم، فردا این فرد استاد دانشگاه خواهد شد. استاد بی سواد، دانشجوی بی سواد و رییس بی عرضه مطلوب آمریکاست.

 

به گزارش نگاه آزاد، سید خلاق میرنیا امروز در مراسم روز دانشجو ، با اشاره به نقش پررنگ استعماری و استکباری آمریکا در حوادث و مسائل به وجود آمده برای ایران از قبل انقلاب تا امروز گفت: آمریکا ابتدا با تفرقه افکنی میان مصدق و کاشانی و استفاده از مزدوران داخلی اقدام به سرنگونی دولت قانونی مصدق کرد و به گفته مامور کودتا، 800 هزار دلار برای کودتا و سرنگونی مصدق هزینه شد.


وی با بیان اینکه آمریکا مسئول مستقیم سقوط دولت قانونی دکتر مصدق است، افزود: مردم ما بعد از کودتا و سقوط مصدق سکوت کردند، اما آن سکوت آتش زیر خاکستر بود.


رئیس دانشگاه مازندران با بیان اینکه 4 ماه بعد نیز با مسئولیت آمریکا و پیش پای نیکسون، سه جوان دانشجوی این مملکت به شهادت رسیدند، ادامه داد: وقتی نیکسون جلاد به نمایندگی از دولت جلادتر از خود به تهران می آید، حضورش باعث افروخته شدن این آتش می شود و 16 آذر اوج برافروختگی این آتش زیر خاکستر است.


میرنیا با اشاره به اینکه نقش آمریکا نیز در تمام جریانات استکباری، همیشه پررنگ و واضح است، تاکید کرد: به همین دلیل است که ما می گوییم: مرگ بر آمریکا ، دلیل مرگ بر آمریکا گفتن ما این مکاری و اختلاف افکنی و ایجاد فتنه است.


وی با بیان اینکه اگر امروز ما نخواهیم مرگ بر آمریکا بگوییم، کی باید بگوییم؟، تصریح کرد: آمریکا را هیچ وقت مبرا ندانید،  الان هم آمریکا در صدر همه جریانات است. آمریکا می خواهد جنبش دانشجویی را به انحراف ببرد.


رییس دانشگاه مازندران ادامه داد: ما با دخالت بیگانگان مخالفیم، آمریکا با علم اصیل در ایران مخالف است. آمریکا با نفوذ علم و رشد علمی به شدت مخالف است، زیرا می خواهد ما بی سواد باشیم، دانشگاه ما بی سواد، دانشجوی ما بی سواد و استاد ما نیز بی سواد باشد. اگر امروز ، دانشجوی بی سواد تربیت کنیم، فردا این فرد استاد دانشگاه خواهد شد. استاد بی سواد، دانشجوی بی سواد و رییس بی عرضه مطلوب آمریکاست.


میرنیا در ادامه سخنانش با اشاره به تصویب قانون تحریم‌ها علیه ایران در آمریکا خاطرنشان کرد: تصویب لایحه تمدید تحریم، آن هم پس از توافقات بدست آمده پس از برجام، بیانگر روحیه استکباری آمریکا بوده و نشان داده است که این کشور به هیچ عنوان قابل اعتماد نیست.


رییس بزرگ ترین مرکز آموزش عالی استان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: آمریکا مشخصاً و سایر کشورهای استکباری در صدد هستند تا به اصطلاح آّب را در جوامع اسلامی و کشور های در حال توسعه و کشورهای فقیر گل آلود کنند تا ماهیان خوب، انسان های زبده که متفکران و دانشمندان هستتد، به سمت آنها حرکت کنند.


رییس شورای فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مازندران با اشاره به این نکته که کشور کانادا حدود یک ماه پیش 300 هزار درخواست نیروی متخصص دارد و می گوید تربیت این نیرو برای من صرفه ندارد، چنین بیان داشت: می خواهند مغزهای آماده و نیروی متخصص را از این طریق استفاده کنند، آنها سعی دارند با نا امن کردن منطقه، عدم ثبات اقتصادی و عدم رعایت شئونات انسانی، فضا طوری فراهم شود تا نیروهای نخبه ی ما فرار کنند و به خارج از کشور بروند. اینها گل آلود کردن محیط اجتماعی ماست.


وی در بخش پایانی سخنان خود گفت: اگر ما با انحرافات مبارزه نکنیم، حتما آمریکایی هستیم، از جمله انحرافات اقتصادی، انحرافات اخلاقی، انحرافات اجتماعی، انحرافات اداری و ... ، اگر کسی با فساد اقتصادی، اداری، اخلاقی و اجتماعی مبارزه نمی کند، آمریکایی است.

 

انتهای متن/*

برچسب ها:
به اشتراک بگذارید:
Top
کیمیا سامانه