سرطان در حال زیاد شدن و غذای ناسالم مهم‌ترین علت آن است
شناسهٔ خبر: MTc1MjE

چهارشنبه - ۱۷ / آذر / ۱۳۹۵

عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد:

سرطان در حال زیاد شدن و غذای ناسالم مهم‌ترین علت آن است

عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: سرطان در حال زیاد شدن است و غذای غیرسالم، هوای آلوده و موبایل که رادیکال های آزاد، تولید می کند، عوامل سرطان‌زا هستند.

 

به گزارش نگاه آزاد، به همت گروه آموزشی و انجمن علمی مهندسی علوم و صنایع غذایی، در راستای نزدیکتر شدن گروه های آموزشی با صنعت، سمینار یکروزه با عنوان"مقایسه محصولات غذایی سنتی و صنعتی با تاکید بر روغن پالم و چالش های آن" با سخنرانی پروفسور محمد حسین حداد خداپرست عضو هیأت علمی دانشگاه فردوسی مشهد و با حضور رئیس دانشکده، اساتید گروه مهندسی علوم و صنایع غذایی، دانشجویان تمامی گروه های آموزشی در دانشگاه کشاورزی ساری برگزار شد.


خداپرستطی سخنانی با تاکید بر اینکه اگر به دنبال کیفیت در غذا و سالم سازی آن هستیم باید کار را بر روی دامداری‌ها و مزارع شروع کنیم اظهار داشت: سرطان در حال زیاد شدن است و غذای غیرسالم، هوای آلوده و موبایل که رادیکال های آزاد، تولید می کند، عوامل سرطان‌زا هستند.


وی با مقایسه لبنیات صنعتی و سنتی تصریح کرد: گرایش به لبنیات سنتی هنوز در جامعه وجود دارد که باعث نگرانی است، روغن زرد باعث سرطان و بسته شدن عروق قلب می‌شود چون ما مانند گذشته حرکت و فعالیت زیادی نداریم.


استاد دانشگاه فردوسی مشهد افزود: باید استفاده از لبنیات سنتی را کاهش دهیم، ما پالم اولئین به عنوان یکی از بهترین روغن‌ها را به اشتباه حذف کردیم و مواد خطرناک‎تری به لبنیات اضافه می شود.


خداپرست ادامه داد: روغن کنجد، آفتابگردان و سویا مناسب سرخ کردن نیست، کره نیز نباید برای پیتزاها استفاده شود چون تولید محصولات سمی می نماید و روغن کنجد بکر(تصفیه نشده) به دلیل دارا بودن سرب و اگزالات برای فرزندان، زنان باردار و شیرده و بیماران کلیوی اصلاً مناسب نیست.


وی تصریح کرد: طی تحقیقات علمی که در سه شهر اردبیل، ارومیه و تبریز انجام شد، اضافه شدن آب و مواد بسیار دیگری در شیر اثبات شد، این تغییرات در لبنیات سنتی باعث شده است ماهیت غذایی لبنیات در این آزمایش بعضاً تغییر کند.

 

انتهای متن/*

برچسب ها:
به اشتراک بگذارید:
Top
کیمیا سامانه