دانشگاه‌ها برای کسب درآمد به ایجاد شرکت‌های دانش بنیان اقدام کنند
شناسهٔ خبر: MTc1Nzk

سه شنبه - ۲۳ / آذر / ۱۳۹۵

رئیس دانشگاه آزاد نور:

دانشگاه‌ها برای کسب درآمد به ایجاد شرکت‌های دانش بنیان اقدام کنند

رئیس دانشگاه آزاد نور گفت: دانشگاه‌ها در جهت کسب درآمدهای غیر شهریه به ایجاد شرکت‌های دانش بنیان اقدام کنند.

 

به گزارش نگاه آزاد، صدرالدین متولی امروز در جلسه هفته پژوهش  با اشاره به لزوم توجه به امر پژوهش در دانشگاه‌ها گفت: بحث پژوهش شامل طرح های مختلف دانشگاهی و ارتباط با صنعت است که در واحد های دانشگاهی در جهت فعال تر کردن آن باید اقدام لازم صورت گیرد.


رئیس دانشگاه آزاد نور افزود: در هفته پژوهش بایستی با اقدامات و طرح های علمی و پژوهشی انرژی و روح تازه ای به دانشگاه دمیده شود و لازم است فضایی ایجاد گردد تا دانشگاهیان بتوانند به بهترین شکل از این هفته استفاده و به اطلاعات علمی خود را ارتقا بخشند.


وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به لزوم برگزاری هرچه باشکوه تر هفته پژوهش در دانشگاه ادامه داد: در هفته پژوهش انتظار می رود با درایت و تلاش حوزه پژوهش و با برنامه ریزی های منسجم و با تبلیغات صحیح،  تمامی فعالیت های علمی و پژوهشی انجام گرفته در  دانشگاه را در قالب نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی گروه های آموزشی اطلاع رسانی و منعکس کرد.


متولی در ادامه با اشاره به اهداف برگزاری هفته پژوهش خاطرنشان کرد: تقویت روحیه پژوهشگری، استفاده از نیروهای علمی، مولفان و پژوهشگران و همچنین ایجاد شرکت‌های دانش بنیان در جهت کسب درآمدهای غیر شهریه و ایجاد اشتغال و تولید دانش و فناوری از جمله اهداف برگزاری برنامه‌های هفته پژوهش در دانشگاه آزاد نور است.


شایان ذکر است، در پایان اعضای جلسه، در خصوص هفته پژوهش و برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی گروه های آموزشی در واحد نور به بحث و تبادل نظر پرداخته شد.

 

انتهای متن/*

برچسب ها:
به اشتراک بگذارید:
Top
کیمیا سامانه