برنامه مناظره به دلیل انصراف یکی از طرفین لغو شد/ دانشگاه، کلیه هزینه سخنرانی به همراه 4 روز پذیرایی از میهمان انجمن را پرداخت کرد!
شناسهٔ خبر: MTc2MjQ

سه شنبه - ۳۰ / آذر / ۱۳۹۵

واکنش هیات نظارت دانشگاه مازندران در پی لغو سخنرانی اعلمی:

برنامه مناظره به دلیل انصراف یکی از طرفین لغو شد/ دانشگاه، کلیه هزینه سخنرانی به همراه 4 روز پذیرایی از میهمان انجمن را پرداخت کرد!

هیات نظارت بر فعالیت‌های دانشجویی دانشگاه مازندران در خصوص لغو مناظره آقای دکتر اعلمی و آقای الله کرم اطلاعیه ای صادر کرد.

 

به گزارش نگاه آزاد، هیات نظارت بر فعالیت‌های دانشجویی دانشگاه مازندران در خصوص لغو مناظره آقای دکتر اعلمی و آقای الله کرم اطلاعیه ای صادر کرد.


متن کامل این اطلاعیه بدین شرح می باشد:


بسم الله الرحمن الرحیم


پیرو درخواست انجمن ایران اسلامی مبنی بر برگزاری مناظره بین آقای دکتر اکبر اعلمی و آقای الله کرم در دانشگاه مازندران، موضوع در هیات نظارت، مطرح و با آن موافقت گردید. از همان دو هفته قبل، تبلیغات میدانی با حمایت دانشگاه توسط انجمن مذکور در سطح دانشگاه مازندران آغاز گردید. روز جمعه 26 آذرماه، آقای دکتر اعلمی از طریق هوایی وارد فرودگاه ساری و پس از آن در شهرستان بابلسر و در مراکز اقامتی مناسب و مورد نظر مستقر شدند. کلیه هزینه‌های پرواز، اقامت و پذیرایی از ایشان، برعهده دانشگاه بوده است.


با عنایت به اینکه زمان برگزاری مناظره (30 آذرماه) یعنی 4 روز پس از ورود ایشان بوده، اعضای هیات نظارت در روز شنبه (27 آذرماه) از انصراف آقای الله کرم برای شرکت در مناظره مطلع شده و بلافاصله پس از اطلاع از این موضوع، تشکیل جلسه داد و پس از بحث و بررسی؛ موضوع مناظره را منتفی اعلام کرد و دبیرخانه هیات نظارت بر فعالیت‌های دانشجویی دانشگاه نیز موضوع را طی نامه ای رسمی، به اطلاع انجمن رساند.


انجمن مذکور نیز طی نامه‌ای رسمی تقاضای برگزاری سخنرانی انفرادی آقای دکتر اعلمی را کردند که بدین منظور نیز جلسه فوق العاده هیات نظارت، عصر روز دوشنبه ( 29 آذرماه) تشکیل شد و پس از بحث و بررسی؛ با برگزاری سخنرانی موافقت نگردید.


به نظر می‌رسد دانشگاه در راستای حمایت از فعالیت های سالم فرهنگی و دانشجویی تمام تلاش خود را کرده است. کما اینکه سابقه ندارد میهمان در این موضوعات؛ از چند روز قبل بر میزبان وارد شود. اما دانشگاه در این خصوص نیز مخالفتی نداشته است. امید است دوستان دانشجو که در این عرصه ها فعالیت دارند بتوانند خود را با مصالح دانشگاه و حفظ مقررات تطبیق دهند.


تاکید می گردد: دانشگاه مازندران در راستای اهداف والای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و دولت تدبیر و امید، با هرگونه برگزاری مراسم سیاسی، فرهنگی و ... در دانشگاه استقبال کرده و حمایت خویش را اعلام می‌دارد. مصداق بارز آن نیز، حمایت دانشگاه مازندران با درخواست تشکل انجمن ایران اسلامی دانشجویان مبنی بر صدور مجوز برگزاری سخنرانی جناب آقای دکتر علی نجفی نماینده محترم مردم شریف شهرستان بابل در مجلس شورای اسلامی و سفیر سابق ایران در کشور قرقیزستان تحت عنوان "برجام، دستاورد طلایی دولت یازدهم" در روز شنبه  (20 آذرماه) بوده است که به نحوی مطلوب و شایسته برگزار گردید.

 

انتهای متن/*

برچسب ها:
به اشتراک بگذارید:
Top
کیمیا سامانه