حربه کانالیزه کردن رهبری، سیاست فرار به جلوی روحانی
شناسهٔ خبر: MjA1OTk

یکشنبه - ۰۷ / خرداد / ۱۳۹۶

مجتبی اسمعیل زاده

حربه کانالیزه کردن رهبری، سیاست فرار به جلوی روحانی

دومین مقام اجرایی در کشور که زیر لوای یک جناح خاص به حیات سیاسی خود ادامه می دهد برای رهایی از انتقادات و تعمیم سیاست های غلط خود به عوام، با طرح اینگونه اتهامات به رهبری، راه را برای ادامه قراردادهایی مانند برجام، ۲۰۳۰، FATF و IPC هموار کند.

 

به گزارش نگاه آزاد، در سالهای اخیر و همچنین بعد از پایان دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری،دولت تدبیر و امید و در راس آن آقای روحانی بصورت مستقیم و غیر مستقیم رهبری را متهم به کانالیزه شدن از سوی افراد و نهادهای خاصی می کردند.البته این امری نوظهور نبوده بلکه از ابتدای استقرار نظام جمهوری اسلامی افرادی مانند بنی صدر و مرحوم هاشمی نیز اصرار داشتند که امام (ره) توسط عده ای کانالیزه می شدند!

 

از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی،نظام سلطه بعد از آنالیز جهت کانالیزه کردن امام خمینی،تلاش خود را برای ورود به نقاط کاریزمای جمهوری اسلامی مانند بیت رهبری شروع نمودند زیرا دشمن به خوبی می دانست مهمترین  آفتی که مدیران و در عالی‌ترین سطح،رهبران یک جامعه را در معرض تهدید قرار می‌دهد،کانالیزه شدن آنها خواهد بود.

 

دومین مقام اجرایی در کشور که زیر لوای یک جناح  خاص به حیات سیاسی خود ادامه می دهد برای رهایی از انتقادات و تعمیم سیاست های غلط خود به عوام،با طرح اینگونه اتهامات به رهبری، راه را برای ادامه قراردادهایی مانند برجام، ۲۰۳۰، FATF و IPC هموار کند.

 

آقای روحانی در ادامه مسیری که بنی صدر و مرحوم هاشمی در کانالیزه شدن امام (ره) باز کرده بودند،مدعی می شود که این قراردادها در راستای منافع ملی است و اطلاعات غلطی که به رهبری می رسد سبب می شود تا مردم از حقوق خودشان محروم شوند.

 

این ادعای دروغ را در سالهای ابتدایی دولت بارها از سوی تئوریسین ها و مشاورین ایشان شنیده بودیم اما این‌بار آقای روحانی که برای دومین بار با رای مردم بعنوان رئیس جمهور انتخاب شده اند شخصا این تهمت را به رهبری نسبت می دهند.

 

بنابراین آقای روحانی با اباحه گری و با تشکیل دوقطبی حاکم_مردم،نهادهای انقلابی را اقتدار گرا نشان داده و تحت تاثیر قرار گرفتن رهبری از سوی آنان را منجر به اتوکراسی می داند. فلذا القای این تفکر مسموم به جامعه نهایتا منجر به مخالفت آنان با این الیگارشی فرضی در سطح بالای حاکمیت خواهد شد.

انتهای متن/*

برچسب ها:
به اشتراک بگذارید:
Top
کیمیا سامانه