نسل کشی مسلمانان در سکوت وزارت خارجه اسلامی صورت می‌گیرد/ همدردی دولت فقط برای خارجی‌های چشم آبی‌ است!
شناسهٔ خبر: MjE1MjA

یکشنبه - ۲۵ / تیر / ۱۳۹۶

عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان مازندران:

نسل کشی مسلمانان در سکوت وزارت خارجه اسلامی صورت می‌گیرد/ همدردی دولت فقط برای خارجی‌های چشم آبی‌ است!

عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان مازندران گفت: این روزها که دولت بخوبی هر اتفاق ناگواری را آنهم فقط در کشورهای چشم آبی‌ها(!) رصد کرده و فورا همدردی خود را اعلام می‌دارد؛ در میانمار هزاران نفر زنده زنده سوزانده می‌شوند.

 

زهره مرادی در گفت‌و‌گو با نگاه آزاد، با اشاره به سکوت وزارت امورخارجه در واکنش به حوادث میانمار گفت: وزارت محترم خارجه یک بار برای همیشه موضعتان را برای ملت ایران شفاف کنید؛ واضح پشت تریبون بگویید ما حصل برخی سکوت‌های وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران چیست؟

 

وی افزود: با توجه به اخبار اخیر تاکنون بیش از ۲۰ هزار مسلمان در کشور میانمار توسط بوداییان افراطی به شقی ترین شکل ممکن سلاخی شده‌اند و به بیش از ۵ هزار زن مسلمان در این کشور تجاوز شده است.

 

این فعال دانشجویی ادامه داد: اکثریت بودائی این کشور با حمایت ‌های آمریکا و عروسک حقوق بشری آنگ سان سوچی رهبر مخالفان و برنده جایزه صلح نوبل(!) ، راهِ گذار به دموکراسی و تحول خود را نسل‌کشی اقلیت مسلمان این کشور یافته‌اند و بنا به توصیه راهب اعظم بودائیان میانمار، مسلمانان روهینگا یا باید از این کشور مهاجرت کنند یا بدست بودائیان کشته شوند و خانه و اموالشان سوزانده شود!

 

مرادی تصریح کرد: با این توصیفات حداقل انتظاری که از وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران می‌رفت نوشتن ۴ خط ناقابل توییت و محکوم کردن این کشتارهای وحشیانه بود.

 

وی افزود: جسارتا "یکی از اصول سیاست خارجی در جمهوری اسلامی تلاش برای رسیدگی به مشکلات و مسائل مسلمانان و حمایت از مبارزان و گرسنگان و محرومان با تمام وجود است."

 

مرادی خاطرنشان کرد: این روزها که دولت بخوبی هر اتفاق ناگواری (اعم از حرکت انتحاری یک فرد مسلحی که سلاحش را خود حکومتش به او فروخته گرفته، تا حمله یک فرد معلوم الحال به یک دیسکوی مبتذل!) را آنهم فقط در کشورهای چشم آبی‌ها(!) رصد کرده و فورا با پیامهای مستمر توییتری و تلفنی تاسف و همدردی خود را اعلام می دارد؛ در میانمار هزاران نفر زنده زنده سوزانده می‌شوند و به هزاران زن مسلمان تعرض می‌شود.

 

وی در پایان با انتقاد از عدم موضع گیری دولت تاکید کرد: برای حفظ چهره حقوق بشری هم که شده بد نیست کمی هم از آنان یاد کنید... ایرانی نیستند، مسلمان که هستند.‌‌‌

انتهای متن/*

برچسب ها:
به اشتراک بگذارید:
Top
کیمیا سامانه