اردوی‌های جهادی نمونه بارز «آتش به اختیار» است/ خودسازی، مهم‌ترین اثر اردوهای جهادی
شناسهٔ خبر: MjE1MjM

یکشنبه - ۲۵ / تیر / ۱۳۹۶

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شمال آمل:

اردوی‌های جهادی نمونه بارز «آتش به اختیار» است/ خودسازی، مهم‌ترین اثر اردوهای جهادی

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شمال آمل گفت: حضور دانشجویان بسیجی در مناطق محروم و تلاش آن‌ها برای محرومیت‌زدایی مصداق بارز «آتش به اختیار» است.

 

امیرحسین عنایتی در گفت و گو با نگاه آزاد، در حاشیه برگزاری اردوی جهادی دانشگاه شمال آمل در مناطق محروم استان با بابیان اینکه حضور دانشجویان بسیجی در مناطق محروم و تلاش آن‌ها برای محرومیت‌زدایی مصداق بارز «آتش به اختیار» است، گفت: اردوهای جهادی بسیج دانشجویی علاوه بر محرومیت‌زدایی و خدمت‌رسانی در عرصه‌های مختلف فرهنگی، آموزشی، بهداشتی و عمرانی دارای تأثیرات و فواید چند سویه و متقابل بسیاری برای اهالی روستا و دانشجویان بسیجی است.


وی ادامه داد: ایجاد شور و حال و پویایی مذهبی و کشف استعدادهای گوناگون در روستا، محور قرار گرفتن مساجد و حسینیه‌ها برای فعالیت‌های مذهبی و تقویت روحیه همدلی، ایثار، برادری و اعتمادبه‌نفس برای اهالی روستا از جمله فواید این اردوها برای روستائیان است.


مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شمال آمل تصریح کرد: ایجاد و تقویت روحیه جمعی و ایجاد بستری مناسب برای حضور منسجم و مؤثر دانشجویان در صحنه‌های خدمت‌رسانی از جمله مهم‌ترین اثرات این اردوها برای دانشجویان است.


عنایتی فر در ادامه با اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط گروه جهادی کایرون دانشگاه شمال آمل، گفت: عمده فعالیت های این گروه در بخش عمرانی، اشتغالزایی، هنری و فرهنگی بود.


وی تصریح کرد: از فعالیت های فرهنگی این گروه برگزاری هیئت و مراسم سینه زنی در شب زیارتی امام حسین (ع) و در بخش هنری هم رنگ آمیزی جداول خیابان های روستا از دیگر فعالیت های این گروه بود.


عنایتی فر ادامه داد: در بخش اشتغالزایی هم این گروه با تهیه و در اختیار قرار دادن و همچنین کاشت گل محمدی برای تعدادی از اهالی روستا زمینه پیشرفت آنها در این زمینه را فراهم کرد.


وی افزود: از دیگر فعالیت‌ها در این بخش شناسایی و تجویز سموم و کود مربوطه اعم از حیوانی و شیمیایی به کشاورزان محل و همچنین به عنوان مثال می شود به اقدامات انجام شده جهت پخش کود شیمیایی مربوطه در زمین کشاورزی سیب زمینی یکی از کشاورزان روستا اشاره کرد؛ مهم ترین و اساسی ترین بخش این گروه کمیته عمرانی بود.


عنایتی فر تصریح کرد: ساخت سد در ارتفاعات لاله کوه این روستا و تقسیم آب چشمه لاله کوه به دو بخش به عنوان سخت ترین پروژه این گروه در ابتدای کار بود؛ چراکه انتقال مصالح و ابزار کار به ارتفاعات این کوه یکی از سخت ترین و دشوارترین اقدامات این گروه بود.


مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شمال آمل خاطرنشان کرد: دیگر فعالیت این گروه احداث راه مواصلاتی مابین راه اصلی روستا تا محل درمانگاه بود که با احداث این راه تردد وسایل نقلیه به درمانگاه تسهیل پیدا کرد.


وی در پایان گفت: از فرمانده بسیج روستای لاسم دهیاری و شورای این روستا که نهایت همکاری را با این گروه داشتند تقدیر و تشکر می کنیم.

 

انتهای متن/*

برچسب ها:
به اشتراک بگذارید:
Top
کیمیا سامانه